Z nami wygenerujesz własny prąd

POMPY CIEPŁA

Zamów darmową wycenę
i sprawdź ile zaoszczędzisz!

Wielu uważa, że powietrzna pompa ciepła nie ma szans zimą ogrzać domu w polskim klimacie. Są przekonani, iż w zimowych warunkach urządzenie tego typu nie może zapewnić sprawnego ogrzewania i utrzymać właściwej temperatury w domu. Okazuje się jednak, że powietrzna pompa ciepła działa efektywnie nawet wówczas, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej -20°C.
Powietrzne pompy ciepła idealnie pasują do instalacji fotowoltaicznych,

Takie połączenie pozwala bez kosztowo m.in.:

  • Ogrzewać zimą dom i utrzymywać w nim komfortową temperaturę
  • Przez cały rok wytwarzać ciepłą wodę
  • Latem chłodzić nasze pomieszczenia

Instalacja fotowoltaiczna najwięcej energii wytwarza w okresie letnim, a najmniej zimą.

Latem, jej ilość w zupełności wystarczy do pozyskania ciepłej wody oraz klimatyzowania pomieszczeń. Przy właściwie zaprojektowanej i dopasowanej instalacji fotowoltaicznej nadmiar energii możemy „magazynować w sieci” i wykorzystać zimą, np. na ogrzewanie domu
Mając na uwadze, coraz wyższy koszt utrzymania gospodarstwa domowego – wzrost cen prądu, gazu, węgla,.. – Takie rozwiązanie sprawia, że roczne oszczędności w gospodarstwie domowym sięgają kilku tysięcy złotych, a inwestycja zwraca się w kilka lat.

Zastosowanie takiego komplementarnego połączenia instalacji PV i pompy ciepła jest korzystne nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska, gdyż jest to w pełni ekologiczne rozwiązanie. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii powoduje redukcję CO2 i innych niebezpiecznych cząsteczek.