Magazyny energii Lubuskie

Magazyny energii Lubuskie

Jeżeli poszukujesz nowoczesnych i efektywnych rozwiązań z zakresu magazynów energii w Lubuskim, to nasza firma, Bio-Energy posiada idealne propozycje dla Ciebie. Nasze magazyny energii spełniają wszystkie wymogi operatora sieci energetycznej obecnego w województwie Lubuskim. Poprzez połączenie wiedzy i doświadczenia firmy Bio-Energy z efektywnymi systemami magazynowania energii ze źródeł OZE, jesteśmy w stanie spełnić znakomitą większość wymagań pojawiających się na rynku.

Nasze usługi w zakresie magazynów energii w Lubuskim

Oferujemy kompleksową usługę dostawy i montażu zarówno magazynów energii dla firm, jak i domów jednorodzinnych. Jesteśmy w stanie również zaprojektować indywidualne rozwiązania z zakresu magazynów energii powyżej 500 kWp z przeznaczeniem dla farm fotowoltaicznych. Zapewniamy wsparcie klienta nie tylko w obszarze doboru, dostawy i montażu magazynu energii, ale również posiadamy wsparcie serwisowe i konserwacyjne magazynów energii, zapewniając im ciągłość działania i optymalną pracę całego systemu elektrownia OZE – magazyn energii.

Magazyn energii do fotowoltaiki w Lubuskim - czy warto zainwestować?

Każdy odbiorca energii elektrycznej posiadający instalację fotowoltaiczną po 2022 roku zarówno domowy, jak i komercyjny w województwie Lubuskim jest również objęty nowym system rozliczeń Net-billing. Wspomniany net-billing swoją specyfiką niejako wymuszą posiadanie magazynu energii, w celu zwiększenia poziomu autokonsumpcji. To przekłada się na minimalizację odsprzedaży energii w momentach, kiedy energia elektryczna na rynku jest najtańsza. Dodatkowo pozytywnym impulsem na wzrost zapotrzebowania na magazyny energii, został fakt wprowadzenia taryf dynamicznych. Taka sytuacja powoduje, że posiadanie magazynu energii to nie tylko opłacalna inwestycji, ale również konieczna.

Działanie magazynu energii a zwiększanie autokonsumpcji energii z paneli fotowoltaicznych

Jak już wspomnieliśmy wyżej jedną z podstawowych funkcji magazynu energii jest gromadzenie nadwyżek energii elektrycznej pochodzącej z produkcji prądu z paneli fotowoltaicznych. Nadwyżki są kumulowane w bateriach, natomiast zarządzanie przepływem energii odbywa się poprzez wbudowany system BMS oraz falownik hybrydowy. Dzięki temu każdy użytkownik końcowy może zarządzać planem rozładowania i naładowania akumulatorów za pomocą aplikacji w bardzo prosty sposób. W celu zwiększenia autokonsumpcji energii z fotowoltaiki, poprzez magazyn energii możemy tak zaprogramować cały system, aby produkcja z paneli fotowoltaicznych najpierw trafiała na zasilenie urządzeń w budynku, następnie trafiała do magazynu energii, a dopiero na samym końcu była wysłana do sieci zewnętrznej. W okresach, gdy energii z fotowoltaiki będzie zbyt mało, by zasilić nasze urządzenia, wtedy możemy ją pobrać z magazynu energii. Takim podejściem zmaksymalizujemy autokonsumpcję energii, a magazyn bardzo szybko się zwróci.

Zabezpieczenie energii elektrycznej w sytuacji awarii sieci energetycznej w Lubuskim

Budowa własnej niezależności energetycznej to nie tylko zabezpieczenie się przez niestabilnymi i wciąż rosnącymi cenami energii elektrycznej, ale również bycie odpornym na braki dostaw prądu od operatora sieci dystrybucji. W województwie Lubuskim bardzo wiele przyłączy energetycznych jest zasilanych przez napowietrzne sieci przesyłowe przez co są bardzo podatne na uszkodzenie podczas silnych porywów wiatru. Doskonałym zabezpieczeniem przed awariami sieci zewnętrznych i brakiem prądu jest posiadanie magazynu energii z funkcją zasilania rezerwowego. Pozwoli to na zasilenie urządzeń w budynku w energię, która wcześniej została zgromadzona w bateriach.

Jak połączyć magazyn energii z instalacją fotowoltaiczną?

Aby móc korzystać z magazynu energii w instalacji fotowoltaicznej, musi być ona wyposażona w falownik hybrydowy. Inwerter hybrydowy różni się od sieciowego tym, że łączy w sobie dwa źródła energii jakim są panele fotowoltaiczne i magazyn energii. Natomiast należy pamiętać, aby dobrać magazyn energii i falownik hybrydowy od jednego producenta, albo takie, które są wskazane przez producenta falownika hybrydowego. Tylko wtedy zapewni komunikację i możliwość sterowania przepływem energii. Magazyn energii jest połączony zawsze do falownika hybrydowego dwoma rodzajami przewodów: przewodami zasilającymi oraz komunikacyjnymi.

Jak uzyskać dofinansowanie do magazynu energii w województwie Lubuskim?

W przypadku zakupu magazynu energii wraz z instalacją fotowoltaiczną możemy skorzystać z rządowego programu dofinansowania „Mój Prąd”. Obecnie szósta edycja już wyczerpała swój budżet ale z pewnością będą kolejne edycje tej dotacji, z uwagi na ciągłe funkcjonowanie unijnego programu priorytetowego Feniks. Kolejnym argumentem, na to że dofinansowania do magazynu energii będą funkcjonować jest trend obowiązujący w całej Europie, gdzie nacisk jest położony na przechwytywanie nadwyżek z produkcji OZE oraz ustabilizowanie rynku cen energii.

Należy również pamiętać, że dodatkowo inwestorzy indywidualni mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej zarówno przy montażu instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, jak i dołożeniu magazynu energii do już istniejącej fotowoltaiki.